📰 News

Stanowisko w sprawie przyszłych zmian systemu efektów wspomagających

🔒

Treści tylko dla użytkowników Wasza-Farma.pl

Strona jest całkowicie darmowa — wystarczy się zalogować lub założyć konto, aby czytać wszystkie artykuły i newsy.

🔑 Zaloguj się
📢 Udostępnij:
Facebook X (Twitter) WhatsApp Telegram
📌 Źródło: Oficjalne Forum Farmeramy
Podziel się: Facebook Twitter/X URL: https://wasza-farma.pl/artykul.php?id=9754
Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

👥 Zobaczysz tam znajomych którzy już są z nami!

💬 Komentarze (42)

👤 halmys
08.05.2012
i tak z tego nic nie rozumiem,gram dla przyjemnosci,nie na wyscigi,chociaz mam 82lvl,nie koncze eventow,mimo dosyc czestego zbierania,zwlaszcza zima,niektore bez florenow sa nie do ukonczenia,pomijam siedzenie noca,bo do pracy isc trzeba wypoczetym
👤 ewunia81
08.05.2012
Dokładnie,zgadzam sie z przedmówca.Tak czy siak bedzie to niesprawiedliwe,bo ci którzy maja piekarnie,nie maja mozliwości skorzystania z tych efektów.
👤 151163
09.05.2012
gdy ja zaczynałem grę nie miałem nic i tu właśnie był animusz żeby cokolwiek zdobyć i nie miałem do nikogo pretensji że nie ukończyłem eventu a teraz widzę że wstanie jest ukończyć każdy i to jest właśnie nie sprawiedliwe , przyjdzie czas i na niskich poziomach będą kończyć tylko trochę pracy trzeba poświęcić
👤 manchester84
09.05.2012
Witam..Chciałbym powiedzieć że gram dla swoiej przyjemności mam 81 lvl owszem czasem florce sobie kupie ale z nikim się nie ścigam i ogólnie lubie grac w tą gierke,niemniej jednak z całym szacunem dla młodych graczy uważam iz tak jak było do tej pory,bynajmniej dlamnie...było elegancko choć nie powiem bo nawet z dżemikiem plus 2 jest mi ciężko kończyc eventy,ale niema stresu ważna zabawa i myśle ze ci nowi Farmerzy z mlodymy levelami powinni uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość,i zapracować sobie na takie bonusy...Pamietam jak ja zaczynałem gre to wszystko bylo wolniejsze,mniejsze i gorsze nagrody,było owiele trudniej i myśle że ci starsi gracze rozumieja co mam na myśli.Dlaczego gracz który ma 20 lvl i gra np tydzień ma zrobić tyle co ja gdzie gram 20 miecha i mam 81 to troszke nie fer.... to jest moje zdanie.dziekuje i pozdrawiam wszystkich i życze udanych zbiorów...:P
👤 nektarynka58
09.05.2012
witam przepraszam wszystkich bardzo , ale jesli wprowadzamy jakies zasady to nie powinniśmy ich zmieniać w trakcie gry . Jesli chuteny można zrobić w dzemiarni po przejsciu na czwarty poziom ( około 53000 pkt) to trzeba trochę poświęcić czasu tej grze , jesli chcecie to zmienic , to dlaczego dajecie misje które ja mając 82 poziom nie mogę wykonać bo potrzebny produkt będzie dla mnie dostępny za 2-3 poziomy poczekam .
Zaczynałem grać gdy za poziom dostawało się mile na otwarcie BAHAMARAMY , ale po paru poziomach to zabrano i trzeba było poswiecic 200 gwiazdek --nie mam pretensji było mineło .
Ta gra i tak czesto sie zmiena (smocze jajko,sówki, dodatkowe PD ) zostawmy tak jak jest i niech chutene i dzem z dyni spełniaja role jak do tej pory . POZDROWIONKA
👤 akinoms83
09.05.2012
Witam. Też uważam, że powinno zostać tak jak jest. Są różne możliwości w tej grze zdobycia przewagi nad innymi graczami. Na przykład gracze premium, którzy płacą aby mieć więcej udogodnień. Młodsi gracze powinni poczekać tak, jak i my czekaliśmy. Teraz mam 81 poziom, a na niskich poziomach też nie zawsze zrobiłam cały event, ale nikt nie miał do nikogo pretensji, że ułatwia sobie w ten czy inny sposób.W związku z tym niech możliwość przedłużenia chutney dżemem dyniowym pozostanie.
👤 kokot
09.05.2012
Jak zwykle chodzi o korzysci dla BP .Juz sie dopatrzyli ze wielu graczy nie kupuje " wspanialych koszyczkow" i nauczylo sie w dwa dni konczyc eventy , a tak latwo byc nie moze przeciez .Znow trzeba cos wymyslec zeby utrudnic zycie . Cos co dzialalo swietnie i nikt sie nie skarzyl jest zle a wiele innych rzeczy , ktore nawala w tej grze przechodzi niezauwazona . Kazdy kiedy musial przejsc przez te nizsze poziomy i jakos nikt sie nie martwil ze nie konczymy eventow . To wlasnie na poczatku gry ma sie najwiecej zapalu zeby dojsc szybko tam gdzie jest latwiej . Czemu oni maja miec latwiej niz my mielismy ( nie urazajac nikogo ) . Cel jest widoczny jaki ma BP pomimo tego krecenia o "nierownosci " - FLORENKI a co za tym idzie wszyscy wiedza
👤 nektarynka58
09.05.2012
witam czytając komentarze i to co proponuje organizator " zmienić nieco system eventów wspomagających " mam propozycje która może być dobra dla wszystkich - mianowicie zakaz handlu wszystkimi efektami wspomagajacymi to co sobie kazdy sam zrobi czy to w piekarni czy w dzemiarni będzie z tego korzystał jego ciężka praca jego zysk.

Proponuje też aby wszyscy byli równi -TGC nie mogą mieć wiekszuch możliwości niz pozostali gracze ( przepisy tylko dla nich )
👤 antad
09.05.2012
A cóż to za dziwne stwierdzenie: 'Nigdy nie zamierzaliśmy umożliwić przedłużenia tak silnego efektu za pomocą słabszego produktu." Informacja na temat działania produktów znajduje się w poradniku: http://pl.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=822071
Efekt był zamierzony!
👤 bargla
09.05.2012
też zaczynałam farmeramę jak każdy, i jak byłam na początkowych poziomach to nie udawało mi sie robić eventy do końca, dlatego nie rozumiem co nagle skłonilo BP do takich przemyśleń? Jakoś godziłam się z tym faktem i tyle. Nawet na najniższym poziomie można być na tyle obrotnym, że troche się zarobi tych sianogroszy. No ale tak jak juz ktoś się wypowiadał nikt nie wykupuje koszyczków i chodzi tu tylko i wyłącznie o ładowanie konta BP a nie litowanie się nad tymi z niższych poziomów, którzy nie zrobią eventu do końca
👤 antad
09.05.2012
Proponuję by /dla zwiększenia efektu zakamuflowanego populizmu/ Ojciec BIGPOINT rozważył jeszcze następujące zmiany:
*zlikwidować płatne usługi i dodatki /kombajn, pakiety super nawóz, pakiety super pasza, super nawóz, turbo nawóz itp. - bo to niesprawiedliwe wobec tych którzy chcą grać bez wysiłku, a nie mają pieniędzy na dodatkowe opłaty;
*zlikwidować misje w spółdzielni - to niesprawiedliwe że tak wiele czasu trzeba poświęcić na to by mieć dostęp do tego, co inni już osiągnęli;
*wszystkich /na starcie/ obdarować itemami które można było zdobyć we wcześniejszych misjach - to niesprawiedliwe, że niektórzy nie mogą mieć takich ładnych animacji, które codziennie dają dodatkowe PD;właściwie to itemy powinny być przydzielane wszystkim, bez względu na to, czy event został zakończony, czy nie - to było by sprawiedliwe/dać równo wszystkim !/;
*przed każdym eventem należy przeprowadzać ankietę wśród graczy, czy pasuje im termin - brak ankiety jest niesprawiedliwy wobec tych którzy poza farmą mają jeszcze inne zajęcia;
*zlikwidować pola o przedłużonym czasie uprawy - nie wszyscy mogą sobie pozwolić na ich zakup - to niesprawiedliwe!
*dlaczego na kolorową hodowlę nietoperzy trzeba pracować przez kilka pełni - to niesprawiedliwe, kolorowe nietoperze są bardzo drogie i nie każdy ma tyle sianogroszy by je kupić np. po to by mieć dostęp do cudownego pnącza;
*itd

Aby sprawiedliwość zatriumfowała należałoby dokonać zmiany rewolucyjnej: raz w miesiącu zerować wszystkie liczniki. Wszyscy zaczynamy od zera. Brak takiej zmiany jest niesprawiedliwy wobec graczy początkujących, którzy mogą czuć się pokrzywdzeni - bo ktoś ma wyższy poziom i większe możliwości!
:(
👤 bargla
09.05.2012
antad bardzo słusznie postawiona sprawa !!! zgadzam się w 100% !!!!
👤 9652piotr
09.05.2012
Uważam że powinno być tak jak było, bo nie jest to prawdą że na wyższych poziomach to można sobie kupić dżemik od tak ,jestem na 81 poziomie i kilku moich znajomych również i nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Też zaczynaliśmy od zera i jakoś sobie radziliśmy a jak ktoś potrzebuje sianogroszy to niech handluje ( sprzedaje i kupuje )niech to wszystko śledzi bo teraz są duże możliwości nie tak jak dawniej kiedy były ograniczenia i jakoś sobie radziliśmy.Dlatego nie jestem za zmianami a jeśli ktoś nie potrafi sobie poradzić w wirtualnym świecie jakim jest ta gra , to w realnym idzie mu podobnie kiepsko pozdrawiam wszystkich _013_041_dobranoc
👤 bargla
09.05.2012
ja tylko dodam tak :"jeśli nie wiadomo o co chodzi to ........chodzi o kase!!!"od kiedy BP litowało się nad tymi, co nie mogli zrobić eventu?
👤 bargla
09.05.2012
wracając do mojego hasła z kasą, dlaczego ciągle pojawia się oferta kupna kaczorka, królika czy tez ptaszka??? I wszystko jasna, kasa, kasa i jeszcze raz kasa.....chyba ludzie z BP chcą uzbierać forse na mega wakacje i kombinuja
👤 alexieee
09.05.2012
Witam, jestem na 81 poziomie, lubię grać w farmerame i z tego co pamiętam jak byłam na niższych poziomach to też nie kończyłam misji w poszczególnych eventach, grałam żeby być wyżej, żeby kończyć i zbierać punkty... wkurza mnie teraz takie mieszanie ciągłe zasad.... żeby zdobyc chutnej starałam się w dożynkach a teraz jak jestem w przetwórni na 3 i zaraz mam miec mozliwość produkcji chutneya to przekombinowac chcą, przecież wcześniej pisali że czasy sie sumuja i wyzsza wartośc jest wybierana ...tez odnoszę wrazenie ze chodzi im ze mniej osób to stosuje taki sposób ukonczenia misji zamiast kupowac floreny i koszyki .. taka jest prawda
👤 panda108
09.05.2012
uważam, [u]że tak jak jest ma zos[/u]tać i nie należy niczego zmieniać. Gra polega na tym aby zdobywać różne umiejętności i móc je stosować w praktyce. Zdobycie SG na kupienie chutney to duża umiejętność.
My w Polsce zbyt dobrze znamy socjalistyczne zasady rynkowe i powoływanie się na równouprawnienie w grze jest śmieszne. Gra jest fajna, każdy zaczynał od nie zakończonych eventów i żenującym by było ,będąc np.na 84 poziomie nie móc ich ukończyć jeżeli tylko chcemy. Chutney + dżemik to takie nasze małe now know, nabyte w czasie gry i naprawdę nie powinno być zabierane.
👤 bargla
09.05.2012
ja jestem na 82 poziomie i podobnie jak inni na początku nie przechodziłam przez eventy, jak już byłam na wyższych to udawało mi się i przyjmowałam to jako nagroda za to, że jestem na wyższym poziomie bo zajmowałam się farmą, teraz jak planują zmieniać to nawet już mi tak nie podchodzi przechodzenie na wyższy poziom, a to wiąże się z tym, że będę poświęcać mało czasu grze....no cóż chyba oto im chodzi???
👤 bargla
09.05.2012
protestuję dlatego mam herb na farmie na czarno, ale myślę, że protest byłby lepszy jakby określić dzień - godzinę- i czas trwania, żeby każdy się wylogował z farmy na te 30min godzinę??
👤 ZieloneWzgorze64
09.05.2012
witam
W zupełności zgadzam się z przedmówcami.Jestem na 81 poziomie i gram dla przyjemności.Od jakiegoś czasu zauważyłam,że zaczyna się robić "wyścig szczurów". Kasa,kasa,kasa.........
Nie powinno się zmieniać zasad w trakcie gry.Nie podoba mi się również, że misje w spółdzielni można skończyć za florki. No cóż - KASA.
Powinno zostać TAK JAK BYŁO!
Przyłączam się do protestu.
Pozdrawiam wszystkich i
👤 wejwie54
09.05.2012
_zly Ludzie po co te wypociny Ojciec BigPoint fałszywie
dbający o dobro nowicjuszy myśli jak bardziej rzeźbić nas na dodatkowe wydatki a w końcu zrobi po swojemu
Niech każdy pracuje i zdobywa wszystko po kolei jak
my to robiliśmy.
👤 koczownik70
09.05.2012
Powiem krótko po co w takim razie te dopalacze likwidujecie to a za chwilę coś wam się nie spodoba w drzemie dyniowym i też go zlikwidujecie co !!!!!!!!!!!!!!!
👤 czekalowska
09.05.2012
Mam 82 poziom, i od kiedy się dowiedziałam o tych dopalaczach,napracowałam się, kasy na cukier trochę wydałam[bo z pól leci jak krew z nosa]i co teraz nie mogę z tego korzystać ,bo ktoś jest na 20 poziomie i nie może dokończyć zadań?PROTESTUJĘ
👤 bargla
09.05.2012
sprawiedliwie to będą się tylko czuć ci którzy nie potrafią grać pełną parą na farmie. A mianowicie, siać, hodować, sprzedawać, trzeba obserwować co się dzieje i sprzedawać kiedy się opłaca. Kto się nami przejmował jak zaczynaliśmy uprawiać na farmie i nie kończyliśmy eventów?? Teraz nagle sumienie ruszyło BP??Wątpię!! Ruszyło ale nie sumienie, tylko pazerność na kasę! A mówienie, że ci z niższego poziomu nie potrafią kończyć eventów, że nie mają tylu sianogroszy to tylko wielka ściema!
👤 bargla
09.05.2012
A mówienie, że ci z niższego poziomu nie potrafią kończyć eventów, że nie mają tylu sianogroszy to tylko wielka ściema!-- to taka przykrywka, żeby nie pokazać o co dokaldnie im chodzi, ale my wiemy o co, kasa kasa i jeszcze raz kasa
👤 bargla
09.05.2012
jak chcą być sprawiedliwi to niech robią eventy wg możliwości danego poziomu a od chutneya jab-march itp wara
👤 bargla
09.05.2012
właśnie mi się przypomniało.... tak walczą o sprawiedliwość, a przecież nie każdy miał wyspę....a dzięki niej można było zrobić puchary bo punkty za rośliny i zwierzęta były ogromne....a wiadomo jak dużo trzeba było oddawać...jakoś nie przejmowali się tym.....później zmniejszyli punkty, ale czy to było sprawiedliwe??????
👤 kokot
09.05.2012
Niestety te wszystkie nasze protesty nie odniosa zadnego skutku . Sprawa jest juz przesadzona . Nie widzicie ze ONI nas tylko informuja a nie pytaja o zdanie co o tym sadzimy ?
👤 roman1954s
09.05.2012
Jestem na 82 poziomie ,mam obie wytwórnie w rzemiośle ale niezbyt się staram by podnosić ich poziom ,za to staram się zarabiać kasę na innych towarach by za to kupić potrzebne wspomagacze ,i jest mi z tym dobrze.Mają rację ci którzy nie chcą zmian,Dawniej nie było tych wszystkich (udoskonaleń)ale mimo wszystko przy odrobinie staranności i zaangażowania można było wykonać eventy .Moim zdaniem teraz jest trudniej bo event goni event ,ale i tu jest wyjście bo należy dokonać wyboru .Obecnie świetne jest to że od początku są tabele i można ocenić czy nagrody są mi przydatne czy nie,i nie każdy event trzeba wykonać .Jest wybór ,i dlatego kocham tą gre.Pozdrawiam.
👤 uroczaada123
09.05.2012
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pięniądze !!
Nie na rękę BP że gracze kończą eventy bez ich bzdurnych koszyczków, i wymyślają jeszcze większe bzdury!!!!_013
👤 wejwie54
09.05.2012
Sumiennie informuję BP że MY niepełnoletni i nowi w tej grze domagamy się równouprawnienia w grze jak i w innych przywilejach dorosłych, chcemy głosować, mieć dostęp do papierosów i napojów wysoko procentowych jak również posiadać dowody osobiste i prawa jazdy. Jak mamy mieć równe szanse to od razu we wszystkim. Wszechmocny BigPoint to załatwi.:o
👤 wejwie54
09.05.2012
Tu jest Link do głosowania
http://pl.board.bigpoint.com/farmerama/showthread.php?t=867973
👤 Erais
09.05.2012
No tak- system działa, to go zmienić na niekorzystny dla graczy, bo gracz nie kupuje koszyczków itd. Głupie tłumaczenie, że młodsi są poszkodowani- licencję pilota na wyspę też musiałem sobie uzbierać i wykupić, nie skarżyłem się, że dopiero od któregoś poziomu będę mieć Bahamaramę... niech już zostanie jak jest- ledwo zacząłem pojmować nowe zasady siania i kończenia eventów, a już chcecie to zmieniać- nie jest to fer.
👤 andrea
09.05.2012
Dla mnie chodzi tylko i wyłącznie o kasę......Oni chca pieniędzy...a ludziom z wyższych leweli..udaje sie kończyć misję....!
👤 nektarynka58
09.05.2012
przepowiednia


"jestem TGC śniło mi się że BP zabiera nam przywileje --obudziłem się zlany zimnym potem dobrze że to tylko sen"
👤 teresa12
09.05.2012
zgadzam się z przedmówcami ;)
👤 KeramAklap
10.05.2012
dziwnym trafem jak coś jest dobre to komuś przeszkadza i robione są zmiany, niestety nie na lepsze
👤 sylwia75
10.05.2012
Usiłuje podsunąć pomysł na temat " Sugestie i pomysły na jeden spójny system efektów wspomagających" ale niestety mimo zalogowania nie da się udzielić żadnej odpowiedzi.Może mi ktoś podpowie o co tu chodzi ?? Może chcą nam zamknąć gęby ? Mój pomysł jest prosty aby dać równe szanse wszystkim.
Zostawić wszystko tak jak jest tylko dla początkujących do 14 poziomu w czasie trwania eventów zafundować (stworka przeszkadzającego na farmie)+3 a do poziomu 17 +2 a każdy wie ile potrzeba gwiazdek np. na Bahamarame a więc niech się zabiorą do roboty i zaczną robić zadana w spółdzielni. Mam (poz.80) i doszedłem do niego bez cudzej pomocy nie stękałem że nie ukończyłem niejednego eventu, BP nie litował się nad mną tylko wszystko musiałem wypracować sam co to nic nie znaczy dla nich??
W przypadku kiedy BP mimo wszystko wprowadzi niesprawiedliwe zmiany powinien nam dać rekompensaty i to nie byle co. BP nie przeszkadza to że my na wyższych poziomach mamy rośliny rosnące nawet po 18 godz, a kombajn na 24 godz. użyjemy max 3razy przecież płacimy za niego tak samo. PD też potrzebujemy po kilka milionów aby przejść na wyższy poziom to teraz my także żądamy takich samych szans.
👤 Maksiu
10.05.2012
No i skończyło się babci sranie i przedłużanie za pomocą dżemu z dyńki. Wykopsasz na chutneya 200k sianogroszy i zarzucisz dżemik z dyńki i przy pechu będziesz miał +1 do zbiorów. Padaczka jak ch....
Wchodzisz na farmę i zanim zaczniesz grę, to najlepiej poczekać, aż pojawi się pierdyliard okienek z reklamami bo takto to zanim posiejesz to cię szlag trafi z tymi okienkami, jakby nie można było zrobić opcji czy chcesz żeby okienko po pierwszym pokazaniu ma się więcej nie pojawić.
Nie kupowałem i kupować nie będę nigdy żadnych florenów i innych bzdetów od BP. Od 15 maja i tak farma idzie w maksymalną odstawkę, bo jest premiera Diablo 3 i nie będę miał czasu na pierdoły i zbieranie siewów.
👤 tesia1970
10.05.2012
po jakiego kija place po 15 euro na szajs kombajny,<sms po 2 euro na floreny zeby kupic cukier bo to co od sasiadow to tyle co kot naplakal? po to zeby nam graczom utrudniac zabawe o nieeeeeeeeeeeee wysiadam z tego naciagania wole isc do PINOKIO na lody i grac na kurniku ktory jest rowniez przyjemny i nie chce zadej kasy
👤 -katarzynka81-
10.05.2012
według mnie to właśnie dla graczy z wyższym poziomem jest mało atrakcji w grze. Gdy zaczynałam grę podobało mi się to, że praktycznie codziennie mogłam przechodzić na wyższy poziom, a co za tym idzie aktywować kolejne rośliny, spełniać kolejne misje itp. Wtedy gra była ciekawa. Będąc na wyższym poziomie mam niewielką motywację do upraw, ponieważ przejście na wyższy poziom trwa po kilka, kilkanaście tygodni. I nie raz przez to gra już szła w odstawkę na pewien czas. Dopóki jeszcze były misje w spółdzielni do zrobienia, nie było problemu. Obecnie większość misji jest przeze mnie ukończona, co prawda wprowadzone zostały ostatnie kolejne, ale na to nie ma czasu, bo co chwila na farmie pojawia się jakiś event. W związku z tym często rezygnuję z udziału w eventach, bo np. opłaca się bardziej hodowla zwykłych produktów, nagrody w eventach, polegające na wygrywaniu kolejnych itemów, nie są dla mnie atrakcyjne, bo nie ma ich gdzie stawiać, z kolei ich zdobycie wymaga bardzo dużo pracy. Pomóc miało dodatkowe pole w formie pnącza. Jednak i tu na niewiele sie zdało, bo oprócz trzech podstawowych rzędów aby móc korzystać z innych muszę zdobyć WSZYSTKIE itemy w danym evencie. I gdybym mogła nieustannie siedzieć przy komputerze nie byłoby problemu, ale niestety nie mogę. Bez chutney, którego zdobycie nie jest proste ([u][u]a kupuję go tylko dlatego, ze mogę go przedłużyć właśnie tańszym dżemem z dyni[/u]) mam jako takie szanse na zrobienie większej części eventu, w czasie który mogę przeznaczyć na grę. Dodam, że aby przedłużać chutney, trzeba po kilka dżemów z dyni na dzień, co kosztuje sporo kasy, bo zapasy w stodole szybko się kończą. Napisaliście w wiadomości, że gdy zostanie zabrane chutney, będzie szansa, że liczba roślin wymaganych do ukończenia eventu będzie niższa. Ale co to zmienia? Ukończenie eventu w dalszym ciągu wymagać będzie dużo czasu. Podsumowując: dla graczy na wyższych poziomach jest dużo mniej atrakcji niż dla tych początkujących (wielu znajomych rezygnowało z gry gdy wchodzili na średnie poziomy, gdzie znacznie zwiększyły się wymagany poziom PD do awansu). Eventy nie są na tak atrakcyjne jak kiedyś, kiedy bez problemu można było ukończyć cały event, a nagrody nie zachęcają do wytężonej pracy. Zamiast zabierać możliwość przedłużania chutney dżemem z dyni, proponuję zmniejszyć liczbę produktów wymaganych w każdym evencie i dać atrakcyjniejsze nagrody. I jeszcze jedno, jeśli BP chce zachęcić graczy do wydawania kasy na floreny, to powinien liczyć się z tym, ze taki gracz oczekuje prawdziwych korzyści. Zabierając coś teraz i zastępując to produktem za realną kasę tylko zniechęcacie graczy do gry. W efekcie farmerama straci swój rynek. I tak a propos proponowałabym również zweryfikować schemat działania tajemniczych sadzonek i stajennych - jeśli wygrane to głównie drzewka xl lub niewiele dające np. mirabelki, to następnym razem (ja i wielu innych graczy) porządnie zastanowię się czy korzystać z tych eventów (jedynych które obecnie cieszą się moim zainteresowaniem).
👤 karimek1
11.05.2012
Witam w ramach protestu farmerzy zmieniaja swoj herb na czarny kolor z czerwonym wykrzyknikiem przylaczcie sie i Wy niech nie zmieniaja bonusow
Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.