Jaja na Bahamaramie
Dodane przez John Doe dnia 07.03.2018 22:36:29
Witajcie Farmerzy,

Dzisiejszy natłok aktualizacji, kończących i rozpoczynających się eventów, spowodował jeszcze większy natłok błędów w grze.Jednak jak to często bywa, ogłoszenia na polskim OFF nie do końca pokrywają się z tym co ogłaszają nasi zachodni sąsiedzi. Różnice tym razem nie polegają wyłącznie na tym, że mouse tradycyjnie nie potrafi poprawnie sklecić chociaż jednego zdania. W przypadku choćby informacji na temat zmiany w sposobie odblokowania jaja leniwca, brak jednego ogłoszenia powoduje, że tak naprawdę nie wiadomo czy mamy do czynienia z aktualizacją czy jednak z błędem, który został następnie naprawiony.


Treść rozszerzona
Witajcie Farmerzy,

Na polskim OFF w sprawie odblokowywania posągu jaja leniwca ukazało się jedno ogłoszenie, które brzmiało:

Przed chwilą przeprowadzono drobną zmianę. Aby uzyskać dostęp do posągu jaja leniwca nie trzeba już zdobywać umieszczonych przed nim tropikalnych magazynów. Podobnie zatem jak w przypadku magazynów, wymagane będzie jedynie odblokowanie komnaty."Drobna zmiana" po pierwsze sugeruje, że wcześniejsze założenia co do odblokowania posągu były inne. Po drugie polemizowalibyśmy z tym określeniem "drobna". Biorąc pod uwagę, że dla wielu graczy złote banany są ciągle towarem deficytowym zmiana jest dość istotna.

Kiedy jednak udamy się na niemieckie OFF i tam poczytamy ogłoszenia w tej sprawie, wszystko zaczyna wyglądać nieco inaczej. Przede wszystkim na niemieckim forum ukazało się nie jedno a dwa ogłoszenia:

Pierwsze:

W tej chwili odblokowanie posągu jaja leniwca jest możliwe dopiero po odblokowaniu wcześniejszego posągu – tropikalnej manufaktury.
To także zostanie zmienione, tak aby jajo leniwca było dostępne nawet bez odblokowywania wcześniejszych posągów. Zmiana prawdopodobnie nastąpi jutro.


Drugie:

Poszło szybciej niż się spodziewaliśmy. Po ponownym zalogowaniu będziecie mogli odblokować posąg jaja leniwca bez odblokowywania poprzedzającego go posągu tropikalnej manufaktury.

Sformułowania użyte w niemieckim ogłoszeniu sugerują, że pierwotny sposób odblokowywania posągu przy którym konieczne było wydanie złotych bananów także na wcześniejsze posągi, wcale nie był zgodny z pierwotnymi założeniami. Można podejrzewać, że jajo zostało celowo umieszczone w rzędzie, gdzie każdy z posągów można odblokować niezależnie od poprzednich.

Tymczasem u nas pominięcie jednego ogłoszenia spowodowało, że wygląda to bardziej na jakiś ukłon producentów wobec graczy i tak jest interpretowane przez naszych moderatorów o czym można poczytać choćby w tym wątku: Link

Dla graczy, którzy niepotrzebnie wydali pokaźną liczbę bananów, różnica jest naprawdę istotna.

Niestety na polskim OFF ewidentne braki kadrowe na poziomie BA i brak rozumu na poziomie tl owocuje brakami w ogłoszeniach i niekorzystnymi dla graczy interpretacjami nielicznych informacji, które ukazują się w czytelnej, nie zawierającej przynajmniej błędów stylistycznych formie.

No ale co się dziwić. Z naszych obserwacji wynika, że troll mouse jest ostatnio całkowicie pochłonięta wymyślaniem kolejnych nazw dla Bahamaramy, które prezentuje w kolejnych ogłoszeniach (o nowych "problematycznych" formach stylistycznych mających niewiele wspólnego z poprawną polszczyzną nie wspominając). Wczoraj była Bahamarma, dziś Bahamama, co będzie jutro?

Oby jednak była to informacja, że niepotrzebnie wydane banany będą zwracane. Najlepiej napisana przez kogoś kto nic w niej nie przekręci.